اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
خانه >> تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي

 » 10 طراحی بسیار جالب برای ساختمان ها در سراسر جهان

برای خلاقیت هیچ محدودیتی وجود ندارد و بنابراین بوجود آمدن شاهکارهایی تماشایی و باورنکردنی هرگز متوقف نمی شود. گاهی این طراحی ها به قدری منحصر به فرد هستند که به سختی می توان امکان خلق چنین دستاوردی را پذیرفت. ساختار ساختمان های امروزی درحال بزرگ تر شدن، بلند تر شدن و باورنکردنی تر شدن هستند. در تحقیقی که انجام شد، لیست زیر جزء خیره کننده ترین ساختمان هایی هستند که تا به حال ساخته شده اند.

ادامه مطلب...

 » لامپ بیسیم

ادامه مطلب...

 » پارکینگ شیشه ای چند طبقه

ادامه مطلب...

 » برج بی تی سی

علیرغم اندازه اش، این برج، نه سودی از سایت بزرگ و نه از پلازای اطراف خود می برد. این سایت ارتباطیِ کوچک 2500 متر مربعی، در بلوار یون میهالاچ(Ion Mihalache Boulevard)، جنب بیمارستان فلانتروپی(Filantropiei Hospital) و نزدیک پیاتا ویکتوریی(Piaţa Victoriei) نشسته است. این برج زمانی که در پشت پیاتا ویکتوریی قرار گرفت، یک نقطه ی پایان پرسپکتیوی برای بلوار لاسکار کاتارجیو(Lascăr Catargiu) تشکیل و ارتفاع خود را از پیاتا رومانا بیشتر نشان داد.

ادامه مطلب...

 » عکس از مرکز اقامتی و تفریحی در جزایر رئال مادرید

ادامه مطلب...

 » Herzog & de Meuron برنده مسابقه طراحی استادیوم سبز شهر بوردو شدند

این استادیوم که به منظور بازی های یوفا 2016 طراحی و اجرا خواهد شد دارای ظرفیت 43500 نفری خواهد بود که کاربری چند منظوره برای چند ورزش را خواهد داشت.

ادامه مطلب...

 » مجتمع مسکونی در Boera Park

این پروژه، از طریق گزینش بین [تمِ] تهی و صلب، بر موضوعاتی مانند تراکم، تخلخل، صمیمیت و تطابق با شهر تمرکز کرده است. در چهارچوب یک پلان جامع، که با همکاری او بی ای(OAB) و ادیفیکا(Edifica)، برای محدوده ای در قسمت غربی شهر کستلون(Castellón)، که قبلا توسط ویلا دولورس(Villa Dolores)،اشغال شده بود، تدارک دیده شده، این طرح پیشنهادی برای مسکن سازی اجتماعی، در سایتی با بیشترین پیچیدگی از لحاظ هندسی عرضه شده، سایتی مثلث مانند با وتری منحنی.

ادامه مطلب...

 » کهکشان سوهو ؛ اثری از زاها حدید

پروژه کهکشان سوهو در مرکز شهر پکن با مساحت 330,000 متر مربع به سفارش کمپانی سوهو چین شامل دفاتر، فروشگاه ها و مراکز تفریحی تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی شهری پکن شده است. این مجموعه از ترکیب پنج حجم مرتبط تشکیل شده است که شبیه مجموعه ای ذوب شده اما متصلند و با پلهایی به یکدیگر کشیده شده اند. این احجام که در تمامی جهات و اندازه ها با هم منطبقند ، یک پانورامای معماری بدون گوشه و زوایا تشکیل داده اند.

ادامه مطلب...

 » مسکن دانشجویان در سایت دانشگاه اوترخت

ساخت مسکن دانشجویان در سایت دانشگاه اوترخت(Utrecht)،دوییتوف(De Uithof) را به محوطه ای کاملا تکامل یافته تبدیل کرد، که به طور همزمان با کمبود شدید مسکن برای افراد جوان در این شهر مقابله می کند. این مجموعه ی جدید با 380 اتاق دسته بندی شده ی مستقل؛ خود را به عنوان یک حجم مجرد در " نواری از آبجکت های" پلان جامع او ام ای(OMA)، معرفی می کند. یک پایه ی بتونی به ارتفاع چهار طبقه و طول هشت متر، مکانی برای حوزه های عمومی و تجاری فراهم می کند.

ادامه مطلب...

 » دانشکده آمستردام (Amsterdam University College / Mecanoo)

Science Park Amsterdam, the international knowledge centre in the Watergraafsmeer neighbourhood is the new home for the Liberal Arts and Sciences program at the Amsterdam University College, a joint institute of the University of Amsterdam and VU University Amsterdam.

ادامه مطلب...

 » موزه هنر Dotang

این موزه هنری از چهار هرم به هم پیوسته با چهار رأس همپوشانی شده توسط نورمن فاستر و همکارانش برای شهر دَتونگ -چین- طراحی شده . موزه دَتونگ با 32 هزار مترمربع مساحت ، یکی از چهار ساختمان جدید در پلازای فرهنگی خواهد بود که به داخل زمین فرو رفته است . سقف از فولاد کورتن ساخته شده که در طول زمان هوازده می شود در حالی که یک سری از نورگیرها ، نور طبیعی را مستقیم به داخل گالری وارد می کنند .

ادامه مطلب...

 » برج شارد

رنزو پیانو معماری متولد ایتالیا است. با سنی در حدود 74 سال و آن قدر نام-آشنا که بسیاری از علاقه مندان به دنیای معماری و طراحی، او و پروژه هایش را می شناسند. برنده جایزه پریتزکر که به آن نوبل معماری هم گفته می شود در سال 1998 است.

ادامه مطلب...

 » ساختمان جدید دانشکده پزشکی کلمبیا

دانشکده پزشکی دانشگاه کلمبیا در حدود 2 قرن است که دانشکده ای پیشگام و برجسته در زمینه پزشکی به حساب می آید و حالا این دانشگاه از طرح ساختمان جدید خود رونمایی کرده است.

ادامه مطلب...

 » كتابخانه ملي فرانسه – پاريس

دومينيك پرو طراح: فرانسوا ميتران ساخت: 1992-6 اين كتابخانه از چهار برج راست گوشه كه مانند چهار كتاب باز روبروي هم قرار گرفته اند تشكيل شده و فضايي نمادين را در ميان خود محصور كرده است. ارتفاع برجها در ابتدا برابر 100 متر در نظر گرفته شده بود كه بعدها به 79 متر كاهش پيدا كرد. بنا به گفته معمار ايده طرح هاي او از توصيفات گرافيكي مانند برجي از كتاب، انبار، قفسه هاي كتاب بسيار عظيم و يا مارپيچ نشات گرفته است. برجها به قسمت هاي مختلفي تقسيم مي شوند كه شامل 6 طبقه بخش اداري، 10 طبقه انبار و 2 طبقه نيز تجهيزات تكنولوژي مي باشد.

ادامه مطلب...

 » صدفي در قلب سيدني

خانه اپراي سيدني- استراليا به عنوان يكي از بناهاي مشهور و سمبليك عمومي جهان به شمار مي رود. اين سازه در سال 1973 با 10 سال تاخير براي اولين بار به مرحله بازگشايي رسيد.

ادامه مطلب...

 » کتابخانه maranello

ساخت کتابخانه مرانلو به تازگی توسط شرکت میلانی آرتا ایسوزاکی وآندریا مافیی به اتمام رسید و افتتاح شد. این مجموعه شامل مرکز تجمع با مساحت ۱،۱۷۵ متراست که شامل فضایی برای قفسه های کتاب، سی دی های موزیک و فیلم ؛ اتاق چند منظوره ، اتاق مطالعه ؛ اتاق اداری و انبار میباشد. سازه با پروفایل های محدود (که قسمتی از آن زیر سطح زمین قرار دارد) سقف صاف را نگه داشته است و سه گوشه ی این سایت را به گونه ای نگه داشته که ظاهر معاصر اش برگرفته از کاراکتر تاریخی بافت شهری موجود این شهر می باشد. گیاهان رونده (بروی کابل ها) بصورت خطی بروی دیوارها، منظره ی سبز و زیبائی را برای اتاق مطالعه ، راهروی مقابل این فضا بوجود آورده است.

ادامه مطلب...

 » سینما Pixel Box

شرکت مستقر در هنگ کنگ معماران one plus partnership ، پروژه سینمای باکس پیکسل را طراحی کرده اند ؛ یک مولتیپلکس سینما در ووهان -چین- . در این پروژه عنصر پایه ای یک پیکسل کوچک به عنوان اساس طراحی در نظر گرفته شده و این طرح به دنبال غوطه ور کردن بازدیدکنندگان به عرصه تصاویر متحرک و فیلم های سینمایی به واسطه ایجاد یک بنمایه بصری فراتر از واحد های مربع شکل است .

ادامه مطلب...

 » خانه صخره اي خارق العاده

با ديدن اين خانه واقعاً شگفت زده مي شويم؛ اين خانه اي است كه با استفاده از مصالح طبيعي ساخته شده است. از هر نظر كه به اين سازه نگاه كنيد داراي مزاياي بيشماري است. البته ما فقط از منظر معماري به آن مي پردازيم. ويلايي كه مشاهده مي كنيد در قسمت جنوبي كشور سوئد واقع شده است و كاري از استوديوي طراحي "وينگاردز" مي باشد.

ادامه مطلب...

 » خانه اي در زير شيرواني

اگر قدري ذوق و سليقه شخصي خود را به كار بگيريد به راحتي مي توانيد از يك اتاق زير شيرواني يك فضاي رويايي خلق كنيد. تصاويري كه اين بخش مشاهده مي كنيد يك خانه زير شيرواني به همراه پلان و نقشه كلي آنرا نشان مي دهد. رنگ اصلي به كار برده شده در پيش زمينه عمدتاً سفيد است. خانه جنوبي است، داراي يك اتاق خواب اصلي بزرگ، اتاق پرو، حمام و سرويس بهداشتي و يك منطقه ويژه براي مطالعه و آرامش نيز مي باشد. همچنين داراي يك محوطه براي بالكون هم هست كه مي توانيد از داخل آن ديد شهر را داشته باشيد و از غروب خورشيد لذت ببريد. اين آپارتمان در انتهاي ونلاك لندن واقع شده است.

ادامه مطلب...

 » خانه شيشه اي

زندگي در يك خانه شيشه اي چه احساسي را به شما القا مي كند؟ بايد اعتراف كنيد كه حس فوق العاده اي است. خانه اي در ناكجا با ديوارها و سقف شيشه اي با منظره اي زيبا و دل انگيز. برخي از مبلماني كه در اين خانه چيده شده است مثل ميز، پايه تخت و ... نيز از جنس شيشه هاي شفاف ساخته شده است.

ادامه مطلب...

 » خانه روستايي اسپانيايي

در دكوراسيون به سبك كلبه هاي روستايي اسپانيايي اوج سادگي و ظرافت به چشم مي خورد. محيط كاملاً صميمانه و در عين حال با رعايت قوانين معماري ساخته مي شود. المان هاي فضاي خارجي دست به دست آيتم هاي داخلي خانه داده اند و در كنار هم ظرافت و زيبايي خاصي را خلق كرده اند.

ادامه مطلب...

 » دروازه لندن

این آسانسور شیشه ای به ارتفاع 100 متر ، طرح برنده مسابقه طراحی یک لندمارک موقتی برای Aldgate –مرکز مالی تاریخی لندن- توسط استودیو روتردام Donis می باشد . برای این رقایت ، نزدیک به 100 طرح از سراسر جهان شرکت کرده و توسط یک پنل تخصصی پروژه ها را قضاوت کرده اند .

ادامه مطلب...

 » خانه حبابي

اين خانه حبابي كه بيشتر شبيه خانه آدم فضايي هاست تا چند وقت ديگر پا به سن 40 سالگي مي گذارد، اما گويا وزارت فرهنگ فرانسه علاقه خاصي به آن دارد چراكه آنرا با اين سن و سال كم جزء آثار تاريخي و هنري اين كشور ثبت نموده است. آرشيتكت اين اثر "آنتي لواگ" نام دارد. در طول روز خانه چشم انداز درياي مديترانه را دارد و شب ها مشاهده آسمان از داخل آن تماشايي است.

ادامه مطلب...

 » خانه سنگي در پرتغال

اگر به دنبال يك خانه متفاوت براي سپري كردن اوقات خوشي هستيد بد نيست نگاهي به اين خانه سنگي بيندازيد. مطمئناً طراحي و معماري اين خانه مورد پسند طرفداران معماري پايدار قرار خواهد گرفت. در اين تصاوير به زيبايي تلفيق طبيعت بكر با معماري پايدار را مشاهده مي كنيد. اين خانه سنگي در "ناس مونتانهاس دي فاف" كشور پرتغال واقع شده است. دو تخته سنگ بزرگ در دو طرف اين سازه پايداري كل بنا را تضمين مي كند. در ضمن اين تخته سنگ ها به عنوان ديوارهاي خانه نيز به شمار مي روند.

ادامه مطلب...

 » خانه خورشيدي

در مسابقه اي كه از سوي بخش تحقيقات انرژي دانشگاه كورنل برگزار شد اين خانه به عنوان مقرون به صرفه ترين خانه برنده جايزه اول شد. اين خانه توسط "خانه معماران انرژي زير صفر " طراحي گرديده است. داراي يك اتاق خواب و يك سرويس بهداشتي است و مجهز به سيستم فتو ولتائيك است كه نوعي سامانه قدرت زاي نوري است. لازم به ذكر است كه اين سازه داراي سيستم گرمايي خورشيدي نيز هست.

ادامه مطلب...


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir