اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
خانه >> معرفی معماران

 » استاد پیرنیا

من در اصل نائینی هستم و از بدو تولد تا بعد از دوره دبیرستان در یزد اقامت داشتم .خانه ما در محله یوزداران یزد در محلی به نام جنگل بود .اگر کوچه یوزداران را به طرف دروازه مهریز ادامه میدادیم ،در نزدیکی باروی شهر چهار خانه قرار داشت که متعلق به پدرم بود.خانه به «میرزا صادق خان» معروف بود.در ابتدا خانه کوچک بود و طراحی «اندرونی - بیرونی» داشت ،آب صدر آباد از داخل آن می گذشت که متاسفانه بعد ها خشک و خانه را از سبزی و خرمی انداخت.

ادامه مطلب...

 » هادی میرمیران

سید هادی میرمیران در ۲۳ اسفند ۱۳۲۳ در شهر قزوین به دنیا آمد. تحصیلات خود را در رشته مهندسی معماری در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به انجام رساند و با ارزشیابی عالی فارغ التحصیل شد. از سال ۱۳۴۳ تا سال ۱۳۵۷ در دفتر فنی شرکت ملی فولاد ایران مشغول به کار گردید. پس از انقلاب از سال ۱۳۵۸ با عنوان مدیر طراحی در شرکت خانه سازی ایران (اصفهان) به طراحی پروژه های شهرسازی پرداخت. در سال ۱۳۶۴ به همراه گروهی از همکارانش شرکت مهندسان مشاور نقش جهان-پارس را تاسیس نمود و تا واپسین روزهای حیات در این شرکت مشغول به کار بود.

ادامه مطلب...

 » لوکوربوزیه

لوکوربوزیه ( ۲۷ آگوست ۱۹۶۵ - ۶ اکتبر ۱۸۸۷) ، اسم مستعار چارلز ادوارد ژان نرت- گریس(Charles Eduard Jeanneret-Gris) است . او یک معمار معروف بود که با سبکی که امروزه سبک بین المللی نامیده می شود به همراهی لودویگ میس واندر روهه ، والتر گروپیوس و تئو وان داربورگ کار می کرد . او همچنین در طراحی مبلمان دستی داشت . لوکوربوزیه در لشودفوند (La Chaux-de-Fonds) ، شهر کوچکی در شمال غربی سوئیس ، در نزدیکی مرز فرانسه متولد شد . لوکوربوزیه علاقه ی زیادی به هنرهای بصری داشت و نزد شخصی به نام چارلز لپلاتنیه ، که معلم یک مدرسه ی هنرهای زیبای محلی بود و خود در بوداپست و پاریس درس خوانده بود ، به آموختن مبانی هنر پرداخت .

ادامه مطلب...

 » تادائو آندو -- Tadao Ando

تادائو آندو در ۱۳ اکتبر ۱۹۴۱ میلادی در اوزاکای ژاپن دیده به جهان گشود، در سالهای ۶۹-۱۹۶۲ م . تعالیم خود آموخته و غیر آکادمیک خود را به عنوان یک معمار با سفرهای آموزشی به اروپا، آمریکا و آفریقا و مطالعه بر روی خانه های فرانک لویدرایت و کارهای مدرنیسم قدیمی (کلاسیک) تکمیل کرد.افزایش کمی آثار او در سطح معماریهای مسکونی، کلیساها، موزه ها و مجتمع های تجاری بزرگ، و … با تکیه ای مداوم و تقریباً انحصاری بر ساختارهای بتن مسلح بزرگ و نمایان است که عظمت را در معماری او فزونی می بخشد.

ادامه مطلب...

 » ریچارد راجرز

ریچارد راجرز در سال ۱۹۳۳، در فلورانس ایتالیا به دنیا آمد. پدر او پزشک بود و مادرش علاقه زیادی به طراحی مدرن داشت. خانواده راجرز در سال ۱۹۳۸، همزمان با پدیدارشدن نشانه‌های آغاز جنگ جهانی دوم، به انگلستان بازگشتند. او در مدرسه AA لندن به تحصیل در رشته معماری پرداخت و مدرک فوق‌لیسانس خود را از دانشگاه Yale دریافت کرد.

ادامه مطلب...

 » هوشنگ سيحون

متولد سال ۱۲۹۹ تهران فارغ التحصيل دانشكده هنرهاى زيباى دانشگاه تهران دانش آموخته دانشكده هنرهاى زيباى پاريس (بوزار) درمعمارى رئيس دانشكده هنرهاى زيباى دانشگاه تهران يك دوره تدريس معمارى در دانشكده هنرهاى زيباى دانشگاه تهران عضو انجمن شوراى ملى باستان شناسى، شوراى عالى شهرسازى، شوراى مركزى تمام دانشگاههاى ايران و كميته بين المللى «ايكوموس» (وابسته به يونسكو) پيش از انقلاب چاپ ۳ كتاب «معمارى سيحون» ، «نگاهى به ايران (نقاشى هاى سياه قلم) و (نيم قرن آثار معمارى ونقاشى سيحون)» برگزارى نمايشگاهى مشترك با« پابلوپيكاسو » و « سالوادور دالى» در«ماساچوست» آمريكا ۱۹۷۲. شهروند افتخارى فرانسه تهيه فيلمى درباره آرامگاه بوعلى سينا به كارگردانى اميرشمخانى داراى نمايشگاه دائمى در كلكسيون دانشگاههاى هاروارد، ام آى تى، دانشگاه واشنگتن و بركلى

ادامه مطلب...

 » عبدالعزیز فرمانفرمائیان

عبدالعزیز فرمانفرمائیان از فرزندان عبدالحسین میرزا فرمانفرما یکی از رجال اواخر دوره قاجار و از برجسته‌ترین معماران وشهرسازان ایران است. وی فارغ التحصیل دانشکده بوزار پاریس بوده و از مهم‌ترین پروژه‌های معماری وی می‌توان به طراحی ساختمانهای «شرکت نفت»، «وزارت کشاورزی»، بورس تهران، «ساختمان اداری صدا و سیما»، کاخ نیاوران، کاخ مادر سعدآباد، فرودگاه مهرآباد، مجموعه ورزشی آزادی، مسجد دانشگاه تهران و نیز از مهم‌ترین پروژه‌های شهرسازی وی می‌توان به «طرح جامع شهر تهران» اشاره نمود که در قالب یک کتاب چاپ شد.

ادامه مطلب...

 » محمد منصور فلامکی

محمدمنصور فلامکی(۱۳۱۳)، مهندسی معماری دانشگاه تهران،دکترا در معماری از دانشگاه ونیز ۱۳۴۱،متخصص در شهرسازی فنی از دانشگاه میلان ۱۳۴۶،تخصص در مرمت بناها و شهرهای تاریخی دانشگاه رم ۱۳۴۸.تدریس در دانشگاه تهران از سال ۱۳۴۸.ایشان از سال ۱۳۵۴ استاد دانشگاه تهران.دارای تالیفات فراوان در زمینه معماری،شهرسازی و مرمت،از جمله:باززنده سازی بناها و شهرهای تاریخی،فارابی وسیر شهروندی در ایران،شکل گیری معماری در تجارب ایران و غرب،سیری در تجارب مرمت شهری از ونیز تا شیراز،ریشه‌ها و گرایش‌های نظری معماری و...

ادامه مطلب...

 » نورمن فاستر

Sir Norman Foster یکی از بهترین سهامداران معماری در جهان است . کار های او عملکردی است که به خوبی تثبیت شده و یک زیبایی منحصر به فرد و با استفاده از سازه های درخشان و دقیق استفاده شده ، به یک نتیجه نهایی کاملا متعادل می رسند . او در 1 ژوئن سال 1935 در شهر Reddish در انگلستان به دنیا آمد . در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و قبا از این که به خدمات ملی در نیروی هوایی سلطنتی بپیوندد برای کار به دفتر Manchester city Treasurer’s Office رفت . در سال 1956 وارد دانشگاه معماری و شهر سازی منچستر شد و در سال 1961 فارغ التحصیل شد .

ادامه مطلب...

 » حسین امانت

خانواده پدرش اهل کاشان بودند و از طرف مادر نیمه همدانی -نیمه کاشانی است . در سالهای دبیرستان آرزویش ادامه تحصیل در رشته فیزیک اتم بود ، اما به تشویق پدرش تصمیم گرفت تحصیلاتش را در دانشگاه تهران ادامه دهد و در میان چندین رشته دانشگاهی که پذیرفته شده بود رشته مکانیک دانشگاه فنی دانشگاه تهران را انتخاب کرد . سپس در سال 1340 (1960) به دانشکده معماری رفت و ادامه تحصیل داد . در سال 1360 (1980) به ونکوور -کانادا مهاجرت کرد . وی می گوید : معماری ایران تا زمانی که به دانشکده معماری رفت برایش جاذبه ای نداشته اما از کودکی شیفته ی تاریخ ایران بوده است .

ادامه مطلب...

 » چرا معماران مینویسند

والتر گروپیوس در بیانیه‌‌‌ی تأسیس مدرسه‌ی باوهاوس در سال ۱۹۱۹ «هدف غایی تمامی فعالیت‌های خلاقانه را «ساختن» دانست.این در حالی بود که نه گروپیوس و نه مدرسه‌ی باوهاوس، هیچکدام تا لحظه‌ی نگارش این بیانیه، کمترین سابقه‌ای در ساختن به معنای واقعی آن نداشتند. گروپیوس شخصاً به این واقعیت اذعان می‌کند: «زندگی من جایی بین زمین و آسمان، در بلاتکلیفی سرگردان است… چیزی برای طراحی وجود ندارد که بتوانم از طریق آن، درآمدی هر چند ناچیز کسب کنم.» حتی زمانی که شرایط اقتصادی بهبود یافت، باز گروپیوس فاصله‌‌اش با دنیای مادی معماری را حفظ کرد. او در دوران دانشجویی‌ دریافت که اگر شخصاً به نقشه‌‌کشی معماری بپردازد، دچار گرفتگی عضلانی خواهد شد، به همین خاطر با پرداخت دستمزد به دوستانش، آنان را به کشیدن طرح‌های دانشجویی‌اش گمارد.

ادامه مطلب...

 » نادر اردلان

نادر اردلان معماري پركار محقق و معلمي تواناست. او در سال 1318 (1939.م) در ايران متولد شد و در سن هفت سالگي همراه خانواده اش به ايالات متحده امريكا سفر كرد او 18 سال از زندگي اش را به تحصيل در امريكا گذرانده و كارش را با اسكيدمور اونيگز مريل در سانفرانسيكو آغاز كر و در سال 1343 (1964.م) به ايران بازگشت و به دنبال آن موقعيتي را به عنوان رياست بخش معماري شركت نفت در ميادين نفتي ايران پذيرفت او به همراه خانواده اش به مسجد سليمان رفت جايي كه اولين چاههاي نفت در خرابه هاي معابد زرتشتيان كشف شده بوند او در آنجا مدت 2 سال ساختمانهاي زيادي را طراحي كرد .

نظر بدهید ادامه مطلب...

 » هادی تهرانی

تهرانی در سال ۱۹۵۴ در تهران متولد شد. مدت شش سال در ایران زندگی کرد و در سال ۱۹۶۰ به همراه خانواده‌اش به آلمان رفت. پس از گذراندن دوران دبیرستان، در سال ۱۹۷۷ تحصیلات خود را در رشته معماری در دانشگاه صنعتی (براونشوایک) آغاز و تا سال ۱۹۸۴ در این رشته به تحصیل پرداخت. پس از آن مدتی در مدرسه‌ عالی (آخن) تدریس کرد و همزمان روی پروژه‌های معماری کار می‌کرد.

ادامه مطلب...

 » Alvaro Siza

Alvaro Joaquim De Melo Siza Vieira در سال 1933 در Motosinhos در نزديکی شهر پرتو درپرتغال به دنيا آمد . او پس از 6 سال تحصيل از دانشکده هنرهای زيبا در پرتو در سال 1955 فارغ التحصيل شد . سپس بين سال های 1966 تا 1969 در آن جا تدريس کرد . او هميشه کارهای Adolf Loos ، Frank Lioyd Wright ،Alvar Alto را تحسين می کرد اما به زودی توانست زبان خود را تثبيت کند ، نه تنها بر اساس منابع مدرن بين المللی و ساختمان های سنتی در پرتغال. به اين ترتيب ، Alvaro Siza حال حاضر آثار منحصر به فردی درچشم انداز مدرن پرتغال ارائه می دهد .

ادامه مطلب...

 » معرفی معمار معاصر: ریختر و داهل روکا

معرفی معمار معاصر: ریختر و داهل روکا مرکز تعمیر و نگهداری قطار شهری ، ایستگاه ژنو – سوئیس ۱۹۹۹-۱۹۹۵ ساختمان اداری و مدیریت مرکزی شرکت نستله ( بازسازی و دگرگونی کلی) ، ویوی – سوئیس ۲۰۰۰-۱۹۹۶ ساختمان مرکزی شرکت ریختر و داهل روکا ، لوزان – سوئیس ۱۹۹۹ مدرسه شبانه روزی در لوزان سوئیس ۲۰۰۱-۱۹۹۶ انبار و رستوران دفتر مرکزی نستله ۲۰۰۲ و انبوهی از کارهای دیگر (خسته شدم دیگه) از کارهای این دفتر معماری است…

ادامه مطلب...

 » آنتونی گائودی /Antoni Gaudí i

آنتونی گائودی ای کُرنت (به اسپانیایی: Antoni Gaudí i Cornet) ( ژوِین1852 -7ژوین1962) معمار کاتالونیایی از بزرگ‌ترین معماران دو قرن اخیر شناخته می‌شود. عمدهٔ شهرت او به خاطر سبک منحصر به فرد و غریب و بسیار شخصی ساخته‌هایش به خصوص در شهر بارسلون است.

ادامه مطلب...

 » پیتر آیزنمن

پيتر آيزنمن در ۱۱ اگوست سال ۱۹۳۲ در نيوارك، ايالت نيوجرسي به دنيا آمد. او مدرك ليسانس معماري خود را از دانشگاه كرنل، مدرك فوق ليسانس خود را از دانشگاه كلمبيا و دكتراي خود را از دانشگاه كمبريج دريافت كرد. به وي يك دكتراي افتخاري هنرهاي زيبا از طرف دانشگاه ايلينويز شيكاگو اهدا شد. در سال ۱۹۸۰ پس از سالها تدريس و نوشتن كتاب و نوشتن تئوري هاي قابل قبول ،كار حرفه اي خود را در زمينه ي طراحي و ساختن آغاز كرد كه شامل خانه هايي با مقياس بزرگ و پروژه هاي شهري و نيز فعاليتهايي در زمينه ي آموزش دانشگاهي و يك سري خانه هاي شخصي بود.

ادامه مطلب...

 » سانتیاگو کالاتراوا

آرشیتکت ، هنرمند و مهندس سانتیاگو کالاتراوا در 28 ژولاي 1951 در شهر والنسیا در کشور اسپانیا متولد شد. کالاتراوا یک نام اشرافی است که از شوالیه هاي قرون وسطایی گرفته شده است . خانواده کالاتراوا داراي صادرات کشاورزي وسیعی بودند که این امر در زمان دیکتاتوري ژنرال فرانکو بسیار نادر بود وداراي وضع مالی خوبی بودند .کالاتراوا دوران ابتدایی را در والنسیا گذراند و موقعی که 8 سال داشت به مد رسه هنر و صنعت وارد شد در آنجا مهارتهاي فرمی کشیدن و نقاشی کردن را یاد گرفت .

ادامه مطلب...

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir