اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
خانه >> معماری و محوطه سازی

 » مدل طراحی نما و محوطه سازی

اکثر مدل های محوطه سازی های امروزی فرم های هندسی دارند. خطوط تمیز و فضاهای باز با جزیات مجسمه وار تلفیق شده اند تا مدل های فضاهای خارجی و نما ی مدرن را ایجاد کنند. محوطه هایی که در آن ها گل و گیاه به طور انبوه رشد کرده اند هم در این سبک جای دارند. نکته ی مهم آن است که همه چیز را طوری کنار هم قرار دهید که مبتکرانه و چشم گیر به نظر برسد. با این که این کارها نظر ساده می رسد، باغچه هایی با جزییات فراوان و اکسسوری ها و محتویات جورواجور، باغ های مدرن را جالب کرده اند. به خصوص وقتی که صاحب خانه ها از اشیای خودساخته شان (DIY) در حیاط استفاده می کنند.

ادامه مطلب...

 » واژه شناسی (معماری)

معماری؛ شامل تمام محیط فیزیکی است که زندگی بشر را در بر می‌گیرد و تا زمانی که جزئی از دنیای متمدن بشمار می‌آییم، نمی‌توانیم خود را از حیطهٔ آن خارج سازیم، زیرا که معماری عبارت از مجموعه اصلاحات و تغییراتی است که به اقتضای نیازهای انسان، بر روی کرهٔ "زمین" ایجاد شده‌است که تنها صحراهای بی "آب" و "علف" از آن بی نصیب مانده‌اند.

ادامه مطلب...

 » 30 طرح محوطه سازی

ادامه مطلب...

 » در زير زمين هم با استيل زندگي كنيد

شايد پلات زير تصوري نباشد كه شما از يك ويلاي متعارف در ذهن خود به تصوير بكشيد و شايد سازه اي شبيه آن حتي در فرانسه، آلمان، ايتاليا و اسپانيا هم ديده نشده باشد. تعجب نكنيد ولي اين يكي در مغولستان ساخته شده است. اقليم مسطح اين كشور داراي شهرت جهاني است و آسمان آبي آن در همه جاي دنيا نظير ندارد، اما زندگي در مغولستان به دليل وزش باد و توفان و درجه حرارت بالا بسيار دشوار است.

ادامه مطلب...

 » چگونه فضای بیرونی خانه را خود را نقاشی کنیم؟

آيا تصور مي‌كنيد كه نقاشي فضاي بيروني خانه به سادگي زدن چند لايه رنگ بر ديوار و منتظر ماندن براي خشك شدن آن است؟! شايد تصور شما تا حدودي درست باشد، اما در اين خصوص نكاتي وجود دارد كه رعايت آن‌ها نقاشي را آسان‌تر مي‌كند و باعث مي‌شود نتيجه كار تا حد زيادي حرفه‌اي و بدون نقص به نظر برسد.

ادامه مطلب...

 » در خصوص "ويلا" بيشتر بدانيد

ویلا در اصل به خانه اي ساخته شده در اطراف شهر گفته مي شود كه داراي معماري به سبك ايتاليايي است. ويلا ها عمدتا در زميني وسيع ساخته مي شوند و بناي آن بايد داراي جذابيت زيادي باشد و ترجيحا بناي ساختماني ويلا بايد با باغچه هاي سرسبز و چشم اندازهاي زيبا احاطه شده باشد.

ادامه مطلب...

 » استخر

امروزه اینگونه استخرها نقش بسزایی در طراحی ساختمان های مدرن را ايفا مي كنند. استخر تفريحي تابع ضوابط و معيار هاي خاصي بجز ميزان عمق آب مي باشد. از اين رو استخر هاي تفريحي در شکلهاي مختلف با تجهيزات وسايل تفريحي گوناگون طراحي و احداث مي شود .

ادامه مطلب...

 » باغبانی

نكات مهم باغباني اگر شما نيز علاقه زيادي به رسيدگي به باغچه كوچك خانه خود داريد و از اين كار لذت مي بريد و احساس شدابي مي كنيد در اين مطلب نماتي را در اين مورد برايتان مطرح كرده ايم كه دانستن آن ها مي تواند كمك زيادي به شما كند تا بتوانيد به بهترين شكل به باغچه خانه خود رسيدگي كنيد و از نتيجه كار خود لذت ببريد و راضي باشيد. از شما دعوت مي كنيم تا به اين 10 نكته مهم توجه كنيد.

ادامه مطلب...

 » 8 آيتم كه وجودشان در خانه مدرن الزامي است

با مرور زمان متراژ خانه ها كمتر شده است و به دليل تغيير سبك زندگي قسمت هاي جديد و نوظهوري از قبيل سينماي خانگي به جمع قسمت هاي مختلف داخلي خانه ها پيوسته است، در اين مطلب قصد داريم نگاه كوتاهي به برخي از آنها داشته باشيم.

ادامه مطلب...

 » چگونه خانه ايده آل خود را براي زندگي بيابيد؟

شما با همه تفاوت داريد!شما خودتان هستيد و روياها،خواسته ها ،نيازها و توقعاتي داريد كه با والدين، دوستان و آشنايان شما متفاوت است و مخصوص به خودتان است. تنها كافيست تعدادي از مهم ترين پارامترها و نكات مهمي را كه هنگام خريد خانه بايد آن ها را مد نظر داشته باشيد را بدانيد كه ما آن ها را براي شما در اين مطلب به طور دقيق مطرح كرده ايم.

ادامه مطلب...

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir