اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
سانتیاگو کالاتراوا

آرشیتکت ، هنرمند و مهندس سانتیاگو کالاتراوا در 28 ژولاي 1951 در شهر والنسیا در کشور اسپانیا متولد شد. کالاتراوا یک نام اشرافی است که از شوالیه هاي قرون وسطایی گرفته شده است . خانواده کالاتراوا داراي صادرات کشاورزي وسیعی بودند که این امر در زمان دیکتاتوري ژنرال فرانکو بسیار نادر بود وداراي وضع مالی خوبی بودند .کالاتراوا دوران ابتدایی را در والنسیا گذراند و موقعی که 8 سال داشت به مد رسه هنر و صنعت وارد شد در آنجا مهارتهاي فرمی کشیدن و نقاشی کردن را یاد گرفت .

 

وي دوران تحصیل خود را در والنسیا به پایان رساند و به پاریس رفت و در رشته بوم شناسی ثبت نام کرد ولی به زودي فهمید که علاقه اي به آن ندارد .او سپس به والنسیا باز گشت ودر دانشکده تکنیکهاي ساختمانی والنسیا ثبت نام کرد .و تحقیقات و تالیف هایی نیز در این دانشکده داشت.ولی قانونهاي محکم ریاضی و استفاده معماران قدیمی از ریاضی او را به سوي استفاده از این رشته در معماري سوق داد... است. AIA معمار – مهندس – هنرمند اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا برنده مدال طلاي 2005 موسسه آمریکایی معماران و استادیوم (Calif) کالیف ، Sundial پل معلق ، (Milwaukee) از پروژه هاي اجرا شده کالاتراوا می توان از توسعه موزه هنر میلواکی المپیک تابستانی 2004 آتن نام برد. سوئد است . "Turning Torso" و برج “WTC” همچنین کالاتراوا در حال طراحی مرکز حمل و نقل مرکز تجارت جه انی خوانده می شود که شاید بتوان آن را در فارسی به "خالص و موسیقیایی " تعبیر "elemental and lyrical" فرم هاي کالاتراوا با عنوانکرد. است و مدال طلاي خود را در 11 فبریه 2005 طی مراسمی در موزه ملی ساختمان واشنگتن دریافت AIA او شصت و یکمین برنده مدال طلايخواهد کرد. بررسی معماري تحسین برانگیز کالاتراوا سانتیگو کالاتراوا ، مهندس هنرمند معمار ، کسی که بلند پروازیهاي شاعرانه ساختمانها و پل هایش کوله باري از تحسین بین المللی را به همراه جهت دریافت مدال طلا شد . این مدال بزرگترین افتخار این موسسه است که به شخصی AIA داشته است . در دوم دسامبر امسال منتخب هیئت اعطا می شود . دریافت مدال طلا یعنی تصدیق و برسمیت شناختن شخصی است که او کاري با پشتوانه با معنی که بیشترین تاثیر ماندنی را بروي تئوري و عمل را در معماري داشته است .کالاتراوا این هدیه را به همراه مدال از موسسه معماري آمریکا در یازدهم فوریه 2005 در محل دریافت داشته که این خود تاکیدي بر هنر معماري وي می باشد . DC ساختمان موزه بین المللی در واشنگتن گفت : وقتی این خبر در زوریخ و از طرف مدیر ایوژنس هاپکینز به من ر سید گفتم " شگفت آور است . AIA وي پس از نشست هیئت متشکرم . من خیلی احساس افتخار می کنم " و در هنگام دریافت جایزه گفت( من سعی خواهم کرد در این سطح افتخار براي باقیمانده مسیر زندگی ام بمانم و به شما افتخار می کنم و به کارم .)).
ظرافت و سادگی فرمها و عناصر شاعرانه معماري کالاتراو ا در سراسر گیتی شناخته شده و تحسین برانگیز است . همچنین در کار اخیر طراحی کلیسا مانند مرکز تجارت جهانی قطب حمل و نقل که با بودجه 2 بیلیون دلاري در فضاي بازي طراحی شده و ارتباط و هارمونی مناسبی که با ترنها ، مسافرین برون شهري و خطوط ترن زیرزمینی دارد مشابهت زیادي به سایت این مرکز تجارتی داده است . از طرف دیگر در سال 2004 ، میلیونها نفر از هارمونی خلق شده در المپیک بازیهاي تابستانی در آتن به خاطر طراحی جامع و زیباي کالاتراوا ، و به خاطر طراحی تماشایی استادیوم المپیک و مجموعه آن، وي را تحسین کردند . از جمله کارهاي اخیر برجسته کالاتراوا طرح توسعه موزه هنري میلواکه که از سال 2001 کار ساخت آن آغاز شده است می باشد که این نخستین ساختمان وي در آمریکا است.
همچنین فرودگاه سوندیکا و بیلبو در سال 2000 و پل جیمز در دوبلین در سال 2003 و تالار کنفرانس تنریفه در سانتاکروز و جزیره قناري در سال 2003 و چندین پل زیباي دیگر در نقاط مختلف جهان . آخرین ساخته کالاتراوا ساختمان هنرها و علوم در شهر والنسیا می باشد . همچنین وي در حال حاضر مشغول طراحی مرکز سمفونی آتلانتا می باشد.

 


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir