اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
عمر ساختمان در ایران یک سوم جهان!

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر ارتقای کیفیت ساخت و سازها، گفت: عمر ساختمان‌های کشور هم اکنون یک سوم کشورهای پیشرفته بوده و این قابل قبول نیست.

 

سید مهدی هاشمی در اولین سمینار سراسری روابط عمومی های سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان کشور که در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی قزوین برگزار شد، افزود: صنعت ساختمان به عنوان یک سرمایه ملی و مادی است که بهره‌گیری نادرست از آن در کشور موجب شده تا با وجود پیشرفت های بسیار، عمر ساختمان‌ها در مقایسه با کشورهای دیگر کمتر باشد. وی اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی به عنوان محورترین تشکل تخصصی غیردولتی در بحث ساختمان، باتوجه به بند 10 فعالیتها، عهده دار نظارت به اجرای مقررات ساختمان در کشور است.

هاشمی، همچنین از تدوین سند چشم‌انداز سازمان نظام مهندسی کشور خبر داد و گفت: بعد از گذشت 16 سال شاهد حرکتی با برنامه و منظم برای رشد و اعتلای مهندسی در کشور هستیم که امیدواریم در برنامه‌های میان مدت و بلند مدت نتیجه بخش باشد. وی با انتقاد از رعایت نکردن قانون ساخت و ساز در برخی دستگاه‌ها، اظهارکرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان به عنوان مدعی العموم پیگیر اجرای این قانون در دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.

 هاشمی، وضعیت سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین را در مقایسه با سایر استان‌ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با تعامل و توجه بیشتر مسوولان به این مجموعه، شاهد تسریع در بهبود و اصلاحات عمرانی در سطح استان باشیم. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: ساختمانها و ابنیه ها از سرمایه های کشور هستند که در برخی موارد به دلیل عدم آشنایی با مقررات و قوانین آن، منافع مردم به خطر می افتد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در ساخت و سازها باید به کیفیت توجه شود و صرفه جویی در برخی هزینه ها ممکن است در نهایت مجموع هزینه های ساخت و ساز را بالا ببرد. وی افزود: گاهی اوقات می توانیم با افزایش حدود 30 درصدی برخی هزینه ها، کیفیت ساخت و ساز را حداقل تا سه برابر افزایش دهیم و سرعت اجرا را نیز دو برابر کنیم.

این مسوول تاکید کرد: سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور با 250 هزار نفر عضو متخصص در رشته های مختلف، حتی آمادگی دارد تجارب ارزنده خود را به صورت رایگان در اختیار دستگاههای اجرایی قرار دهد و این به پیشرفت کشور کمک شایانی خواهد کرد.

 هاشمی با اظهار اینکه 60 درصد انرژی کشور در بخش ساختمان و مسکن هزینه می شود، اضافه کرد: با ورود جدی سازمان نظام مهندسی ساختمان به این بخش، می توان صرفه جویی عظیمی ایجاد کرد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اظهار امیدواری کرد با راه اندازی تشکل نظام مهندسی و حفظ وحدت و هم افزایی کارشناسان، بتوان در فرهنگ سازی مسایل مربوط به ساخت و سازها، بستر مناسبی برای مطالبه خواسته های منطقی مردم و کارشناسان در کیفی سازی و استاندارد سازی ساخت و سازها فراهم شود.

هاشمی، در خصوص شناسنامه املاک ساختمانی نیز اظهار داشت: استان قزوین در این راستا پیشرفت قابل توجهی داشته هر چند دارای نواقصی هم هست که انتظار می رود بتدریج حل شود. وی افزود: با اتخاذ راهکارهای مناسب در کیفیت ساخت و سازها می توان به این روند هویت داد و با فرهنگ سازی مناسب، موانع را برطرف کرد تا شاهد ساخت و سازهای مناسب با کیفیت، سریع و کم هزینه در کشور باشیم تا نمادی از اقتصاد، مدیریت، بهداشت و رفاه برای مردم محقق شود.

این مسوول اضافه کرد: اصلاح ساخت و سازها و توجه به کیفی سازی آن نیازمند بسترسازی در تمام نقاط کشور است. مهندس هاشمی، وضعیت سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین را در مقایسه با سایر استان‌ها مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با تعامل و توجه بیشتر مسوولان به این مجموعه، شاهد تسریع در بهبود و اصلاحات عمرانی در سطح استان باشیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به نقش روابط عمومی ها در انعکاس فعالیت دستگاهای اجرایی عنوان کرد: روابط عمومی ها باید تعامل متقابل دستگاهها و ارباب رجوع را تنظیم کرده و ضمن انعکاس مناسب فعالیتها، با آسیب شناسی و پیشگیری از برخی مشکلات، زمینه برقراری نظم و انضباط و تکریم ارباب رجوع را فراهم کنند.

وی با اشاره به گسترده بودن وظیفه روابط عمومی‌ها افزود: شاید برخی بحث روابط عمومی را در امور تبلیغات محدود کنند ولی روابط عمومی‌ها باید روابط متقابل دستگاه و ارباب رجوع را تنظیم کرده و ضمن آسیب‌شناسی و پیشگیری، در مواردی که مجموعه ذیربط دچار آسیب و غفلت شود، به نحوی اقدامات را تنظیم کنند تا بتوان کیفیت، سرعت، هزینه و بحث انضباط را در جایگاه منطقی، درست و استاندارد خود قرار داد.

مهندس هاشمی افزود: اصلاح وضعیت ساخت و ساز کشور و احیای ارزش‌های ما نیازمند بسترسازی در تمام بخش‌ها است و برای اینکه یک حرکت مقتدرانه، هماهنگ و همراه با جامعه داشته باشیم، ارتقای آگاهی های مردم در خصوص وظایف و جایگاه سازمان نظام مهندسی ساختمان ضروری است. وی یادآور شد: یکی از آسیب‌های اصلی ما در نظام مهندسی ساختمان این است که مردم، مسوولان و حتی بسیاری از مهندسان، با شان و جایگاه نظام مهندسی در کشور آشنا نیستند و این رسالت بر عهده روابط عمومی ها است.

مهندس هاشمی تصریح کرد: انتظارم دارم در این همایش نیز وضع موجود ارزیابی و آسیب‌شناسی شده و با انتقال تجربیات و به روزترین دستاوردهای داخلی و بین‌المللی، از آخرین روش‌ها برای اصلاح و بهبود وضعیت استفاده شود تا با اطلاع‌رسانی خوب و هماهنگی مناسب، کارها را بهتر پیش ببریم

منبع:شاسا

 


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir