اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
دفتر کار شاد

کار کردن در یک دفتر کار ، نباید کسالت آور و خسته کننده باشد . نیازی نیست با شلوغ نگه داشتن میز تحریر، کشوها و دیوار ها ، خود را یک فرد پر کار نشان دهید . دفتر کار به همان اندازه که محیطی جدی است ، به دلیل این که هر فرد بخش زیادی از عمر خود را در ان سپری می کند ، باید آسایش لازم برای گذراندن ساعات طولانی را داشته باشد . فضای دفتر کار بهتر است به محیطی دوست داشتنی تبدیل شود تا گذران وقت در ان به منزله ساعات کار اجباری به نظر نرسد .

 


این دفتر کار ممکن است در مکانی دور از خانه یا در فضای منزل شما باشد . در هر شکل با تغییراتی جزیی می توانید آن را به محیطی مطلوب تبدیل کنید . از به کار گیری رنگ در اتاق کارتان واهمه نداشته باشید و رنگی مناسب با روحیه خود انتخاب کنید تا به افزایش انرژی شما کمک کند . رنگ های کدر و چرک، انرژی شما را تحلیل می برند ؛ همین طور رنگ های خیلی گرم مثل قرمز ممکن است با بالا رفتن میزان هیجان در محیط کار و در نتیجه عصبی شدن شما بیانجامند .
آشفتگی کافی است : نگاهی به برگه های کاغذ ، فایل ها ، پرونده و یادداشت های روی میز و درون کشوهای تان بیاندازید . وقت ان رسیده که از دست آنها خلاص شوید ؛ البته واضح است که آنها را لازم دارید اما دیگر ، زمان نگهداری اطلاعات به ابن روش ، گذشته است . با ذخیره کردن اطلاعات به صورت الکترونیکی (کامپیوتر) از دست این همه کاغذ راحت شوید . با دسته بندی و نام گذاری دقیق اطلاعات در کامپیوتر ، دسترسی به آنها راحت تر از دسترسی به اطلاعات کاغذی است .

بسیاری از کاغذ های روی میز شما را بروشورها و دستورالعمل هایی که برای موارد مختلف به کار میروند ، تشکیل میدهند که بسیاری از این اطلاعات را می توانید به صورت آنلاین و در هر زمان که به آنها نیاز دارید از طریق اینترنت به دست آورید ؛ پس دلیل نگهداری آنها به صورتی که فضای شما را اشغال کنند چیست ؟

فکری برای سیم ها و کابل های خروجی دستگاه های مختلف ، مثل کامپیوتر ، تلفن و پرینتر کنید . از وسایل جدید پنهان کننده برای مخفی کردن انها بهره گیرید . اگر پشت میز کارتان به سمت دیوار است با ایجاد یک حفره ساده که اطراف ان با حلقه تزیینی پوشانده شده ، سیم ها را به فضای زیر میز هدایت کنید تا نظم بیشتری به فضای کار شما بدهند .

نگاهی دیگر به میز کارتان بیاندازید تا دیگر موارد ایجاد کننده آشفتگی را بیابید . جامدادی های متعدد با انواع قلم ها و وسایل ناهمگون ، چهره میز کار شما را نامطلوب جلوه می دهند . بهتر است برای جلوگیری از شلوغی محیط کارتان از دو یا چند ظرف هم شکل که جنبه دکوراتیو دارند به همراه تعدادی قلم یک شکل و مرتب به جای خودکار های رنگارنگ تبلیغاتی استفاده کنید ؛ البته وقتی صحبت از دکوراتیو بودن این وسایل به میان می آید صدای اعتراض عده ای ( به خصوص آقایان ) شنیده می شود که چه لزومی دارد ظروف رنگارنگ و گل و بوته دار را روی میز کارمان قرار دهیم ؟ در جواب این افراد باید گفت که شما می توانید از ظروفی با رنگ های ساده و بدون نقش و نگار یا حداکثر با طرح ها هندسی و ساده که مناسب با روحیه و محیط کارتان است، استفاده کنید.

اگر لازم است فضای روی میزتان را تقسیم کنید ؛ این کار را می توانید به وسیله گلدان های کوچک گیاهانی مثل کاکتوس انجام دهید . بدین ترتیب هم اکسیژن بیشتری در محیط کارتان خواهید داشت و هم با تلطیف محیط ، خستگی ناشی از کار را کاهش می دهید . وجود کتاب در دفتر کارتان لازم است تا جلوه ای حرفه ای به محیط کار شما دهد ؛ پس کتاب را با نظم و دقت روی میز یا درون قفسه قرار دهید و برای این کار از نگه دارنده های مخصوص کتاب کمک بگیرید . اگر از آن دسته افراد هستید که علاقه به قرار دادن قاب عکس های خانوادگی روی میز کارشان دارند ، عکس های چند تایی را جایگزین قاب هایی با فریم های متعدد کنید تا فضای زیادی از میزتان اشغال نشود . نگاه کردن به این عکس های خانوادگی خستگی را از تن و روان شما می زداید . 


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir