اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
روز ملی کیفیت

18 آبان به عنوان روز ملی کیفیت نامگذاری شده است.

 

در این روز به برترین و سرآمدترین سازمان‌های ایرانی حائز شرایط در بخش‌های مختلف کشور شامل سازمان‌ها، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ، واحدهای عملیاتی، موسسات بخش عمومی، بنگاه‌های کوچک و متوسط مستقل و بنگاه‌های کوچک و متوسط وابسته که در زمینه ارتقاء کیفیت و سرآمدی کسب و کار، فعالیت‌های چشمگیری انجام داده اند، توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران جوائزی اعطا می‌شود.


عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در جایزه ملی کیفیت ایران، شورای سیاستگذاری می‌باشد و مطابق نظامنامه جایزه، دبیرخانه جایزه ملی کیفیت ایران مستقر در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مجری جایزه بوده و کلیه عملیات اجرایی مرتبط با جایزه را عهده دار است.


یک کمیته فنی متشکل از 21 نفر کارشناس متخصص در زمینه مدیریت کیفیت و مباحث سرآمدی نیز، دبیرخانه و شورای سیاست‌گذاری را در طرح ریزیی و اجرای ملی کیفیت ایران یاری می‌نمایند.


این جوایز ابعاد مختلفی دارند از یک سو مفاهیم کیفیت و سرآمدی کسب و کار را به زبان شیوا بیان کرده و یک الگوی نظام‌مند را برای طرح‌ریزی و استقرار نظام‌های مدیریت جامع ارایه می‌نماید و از سوی دیگر ابزار سیستماتیک خود ارزیاب می‌باشند و به سازمان‌ها کمک می‌کند که نظام مدیریت و عملکرد خود را براساس معیارهای معین ارزیابی نموده و با حرکت به سوی نظام کیفیت جامع، اهداف متعالی همچون افزایش رضایت مشتری، افزایش مشارکت کارکنان، بهبود مستمر، دستیابی به نتایج پایدار مالی و اقتصادی را محقق سازند که از اصول مهم کیفیت در جامعه می‌باشند.


روز ملي کيفيت را مغتنم بشمريم و کميت هاي تخريب کننده آينده جامعه را ملاک برنامه ها و حرکت ها و توليدات و ارائه خدمات قرار ندهيم.


در نگاه تفسيري يا کيفي، نبايد جذب و حمايت مالي صرف مورد توجه قرار گيرد، بلکه اين معنا در تعاملات و مشترکات و واقعيت هاي اجتماعي بايد مورد بررسي قرار گيرند. معاني مشترک چيزهايي هستند که افراد جامعه با هم آنها را محقق مي کنند و واقعيت هاي اجتماعي را شکل مي دهند.


در کيفيت به جاي توجه به يک يا چند متغير مجزا، تمرکز کل گرايانه لازم است، نگاه چند وجهي، انعطاف پذير، پويا، استقرايي جواب مي دهد و روش هاي قياسي راه به جايي نمي برد.


روز ملي کيفيت را گرامي بداريم و قبل از هر چيز کيفيت در انديشه و فکر و طرح و برنامه را ارتقا بخشيم که متاسفانه به ويژه در سال هاي اخير نگرش هاي کميتي و پوزينويستي خسارات جبران ناپذيري را بر پيکره جامعه متوجه ساخته است. مثال هاي متعدد و روشني در ذهن دارم که از بيم حيات روزنامه از ذکر آنها پرهيز مي کنم، اما تو خواننده عزيز همه آمار و ارقامي که بدون نگاه تفسيري محاصره ات کرده اند رامصداق نگرش کمي بشمار و عميق به آنها بينديش و اگر دستي بر آتش داري و کاري از تو بر مي آيد، بر اين آمار و ارقام تفسير بگذار و آنها را کيفي کن.


البته نگاه قدري عام تر به کيفيت، ارتقاي کيفيت توليدات و خدمات است که اگر ناشي از ارتقاي کيفيت انديشه و تفکر توليد باشد، ماندني است و اگر بر انديشه اي تکيه نداشته باشد، گذراست. روز ملي کيفيت بر همه آناني که نگاه تفسيري بر رويدادها دارند مبارک باد.

 


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir